florbal starších dívek

Naše dívky 8. a 9. ročníku odehrály okresní kolo ve florbalu v Tachově, kde obsadily třetí místo, což by pro řadu družstev byl úspěch, ale pro naše děvčata to bylo velké zklamání. Po velmi dobrých výkonech i průběžných výsledcích opět děvčata ukázala, že florbal dívek na naší škole je jedním z oblíbených sportů. V samotném turnaji děvčata ve své skupině po vítězství a remíze obsadila 1. místo. Ve čtvrtfinále vítězstvím 2:0 opět potvrdila svoji kvalitu. Bohužel, poté přišlo smolné semifinále, ve kterém jsme soupeře, kterého jsme dokázali porazit ve skupině, i tentokrát přehrávali, ale chyběla vstřelená branka. Poté následoval pro nás kritický moment a tím byly rozhodující trestné nájezdy, kde jediný proměněný nájezd byl hned prvním od našich soupeřek. V utkání o třetí místo opět děvčata přehrála nejen svého soupeře, ale dokázala vsítit potřebnou branku, která zajistila našim dívkám zasloužené medaile. V tomto turnaji naši školu reprezentovaly V. Fišerová (jediná brankářka na turnaji, která neinkasovala ze hry ani v jednom z pěti odchytaných utkáních), N. Kubálková (střelkyně tří branek), A. Davidová (vstřelila jeden gól), R. Pavlasová, Š. Rabová, D. Rozhoňová, L. Lehovcová, A. Kudláčková, S. Mašková a S. Kopáčková. Všem dívkám patří velký dík, především svým vnímáním a zápalem pro hru dokázaly zanechat na turnaji velmi pěkný dojem.

                                                                                                                                                    Luboš Beran   

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.