Florbal - starší žákyně

Ve středu 18.listopadu odehrály naše dívky okresní kolo ve florbalu, které se hrálo v tachovské hale. Turnaj proběhl za účasti sedmi družstev. Naše děvčata dokázala v celém turnaji, že hrají nejlepší florbal, ale jak to již ve sportu bývá v rozhodujícím utkání se od nás štěstí odvrátilo. Po dvou vítězstvích ve skupině, vítězném čtvrtfinále i semifinále, kde jsme nejen všechna čtyři utkání vyhráli, ale také ani jednou neinkasovali. Ve finále, po nešťastně inkasovaném jediném gólu, naše děvčata dokázala vyrovnat. Přes pokračující převahu se nám ale nepovedlo vsítit vítěznou branku. V rozhodujících nájezdech bylo štěstí na straně soupeře a naše dívky obsadily krásné druhé místo. Přesto odjížděly zklamány, ne ze hry, ale z umístění. Naši školu na tomto turnaji úspěšně reprezantovala děvčata: Simona Mašková, Marie Ščasnárová, Renata Pavlasová, Natálie Kubálková, Štěpánka Rabová, Lucie Le, Iryna Shorban, Kamila Trkovská a Marie Cupáková.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.