Florbal mladších žákyň

Dalším sportovním úspěchem, kterého dosáhli naši žáci, bylo vítězství v okresním kole a poté 5. místo v kole krajském ve florbalu žákyň 7. a 6. ročníku.

V okresním kole v Bezdružicích jsme nejdříve postoupili ze skupiny do vyřazovací části, ve které jsme postupně zaznamenali tři vítězství nad všemi soupeři, kteří se nám postavili v cestě za vítězstvím v turnaji.

V krajském kole jsme neměli již potřebné štěstí. Opět jsme postoupili ze skupiny a pak následovala naše jediná porážka v turnaji, která nás srazila až na 5. místo. Tentokrát se děvčata přesvědčila, že ve velké hale na prostoru, který nemáme k dispozici, nám chybí zkušenosti. Kdo viděl naše utkání, musí potvrdit, že jsme nebyli herně horším celkem ani v jednom utkání krajského kola, ale doplatili jsme na systém vyřazovacích bojů. V rozhodujícím utkání jsme po inkasované nešťastné brance začali soupeře přehrávat ještě více, ale po dvou nastřeleních konstrukce branky a mnoha střelách, kterým chyběla přesnost nebo byla nastřelována brankářka soupeře, jsme podruhé inkasovali z ojedinělého protiútoku soupeře a zápas byl rozhodnut, porážka 0:2 nás odsoudila nejen k celkovému vyřazení, ale až k 5. místu v tomto turnaji.

Naší školu v letošním florbalovém ročníku v kategorii mladších žákyň úspěšně reprezentovaly: Andrea Davidová, Natálie Havlíčková, Aneta Horvátová, Natálie Kubálková, Renata Pavlasová, Štěpánka Rabová, Eliška Strejčková, Marie Ščasnárová a Monika Švejdová. Velký dík všem těmto děvčatům!!!

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.