Florbal mladších žáků

V úterý 24.listopadu 2015 odehráli naši mladší chlapci okresní kolo ve florbalu, které se hrálo v Bezdružicích. Turnaj proběhl za účasti deseti družstev. Naši chlapci dokázali celý turnaj odehrát ve výborném světle. Dle vyjádření soupeřů naši hoši předváděli nejpohlednější florbal, který nebyl "na náhodu" a při každé možnosti věděli, co chtějí. Po vítězství ve skupině přišlo nešťastné semifinále, kde naši chlapci opět předvedli výborný výkon, bohužel, nepodpořený úspěšnějším zakončením. Po zbytečně inkasované brance jsme dokázali pouze "zazvonit" dvakrát na tyč soupeřovy branky a vyrovnat na konečných 1:1, poté následovaly neúspěšné nájezdy. V zápase o bronzové medaile jsme smetli našeho posledního soupeře 3:0 a obsadili konečné třetí místo. 

I přes zisk medailí se vraceli chlapci do Plané se  svěšenou hlavou, byť si myslím, že neprávem. Našimi reprezentanty na tomto turnaji byli Vít Ansl, Filip Láska, Matúš Poznán, Jiří Roučka, Martin Kapolka, Jaroslav Šroub, Lukáš Founě, David Maščák a Josef Čikel. Pánové děkujeme za reprezentaci školy.

                                                                                                                                            Luboš Beran

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.