Exkurze Praha 2013

Naše exkurze do Prahy byla velmi krásným zážitkem a doufám, že se zapíše do našich srdcí. Je neuvěřitelné, že si můžeme prohlédnout to, co  už mohlo být dávno zničeno. Je zázrak, že naše Praha ještě stojí……

Exkurze začala v Plané na nádraží. Po důkladném spočítáni jsme se odebrali k vlaku. Rozdělili jsme se do kupé. Po dvouapůlhodinové cestě jsme konečně dorazili do Prahy. Hned po výstupu z vlaku jsme se vydali k našemu prvnímu cíli, a to byl kostel  sv.Cyrila a Metoděje. Už zvenku tento kostel působí velmi zvláštně. Pod kostelem se nachází krypta, ve které se ukrývali čeští parašutisté. Když jsme vešli do krypty, byli všichni určitě ohromeni. Všude byly stopy po střelbě německých vojáků. Po prohlídce jsme se vydali do kostela. Byl nádherně vymalován a vyzdoben svatými obrazy. Mohli jsme také zapálit svíčku za mrtvé. Někteří žáci to udělali. Když jsme si prohlédli tento kostel, odebrali jsme se k prohlídce pomníku, který byl postaven na památku obětí komunismu. Zde jsme udělali pár fotek a potom jsme zamířili k Národnímu divadlu. Měli jsme možnost prohlédnout si všechna patra v divadle. Výhled byl úžasný. Potom jsme vystoupali ještě až na střechu, kde se nám otevřel velmi krásný pohled na Prahu. Po dlouhé prohlídce jsme naši exkurzi zakončili rozchodem na Václavském náměstí. Pak jsme se odebrali na nádraží, nastoupili jsme do vlaku a už jsme jeli. V Plané jsme se naposledy spočítali a odcházeli postupně domů.

Kateřina Jackamannová,

8. A

Fotografie z exkurze zde.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.