Exkurze Mariánské Lázně (8. A)

Naše školní exkurze se konala 6.listopadu 2013. Tento den začal tím, že jsme se všichni tohoto dne ráno v 9:00 sešli na vlakovém nádraží, ze kterého jsme odjeli do Mariánských Lázní.

Všichni jsme byli velmi natěšeni, cesta trvala tak cca 10 minut, což byla chvilka. Když jsme dorazili na místo, celá naše třída  se vydala směrem na Kolonádu, kde měly začít všechny naše úkoly! Cestou jsme se zastavili u velmi zajímavého kostela (Ruský kostel), který byl uvnitř celý pozlacený. Byl krásný! Na Kolonádě jsme chodili po skupinkách a plnili úkoly, které nám byly zadány.  Hledali jsme jaké prameny se v areálu Kolonády nacházejí a jaké jsou jejich léčivé účinky. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí a naše pracovní listy byly už skoro vyplněny. Potom každá skupinka měla za úkol pořídit z těchto míst nějaké fotografie. 

 Po nástupu do vlaku paní učitelka vymyslela, že bychom mohli Kačce Petříků popřát k jejím narozeninám. Popřáli jsme jí vše  nejlepší a hodně zdraví. A to byl závěr naší exkurze. Myslím, že se naše exkurze vydařila a všichni jsme si to užili. Snad si zase někdy vyrazíme na další zajímavou exkurzi.

Kateřina Masnerová,

8. A

Fotografie z ekurze zde.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.