Druháci v Tachově

 Dne 27.11.2013 se vydaly tři třídy druháčků ze ZŠ Planá do Muzea Českého lesa v Tachově. Prvním zážitkem pro děti bylo cestování vlakem – lokálkou.    V muzeu se dětem věnovali 4 průvodci, kteří měli velmi poutavě připravenou prohlídku budovy muzea a kostela. Žáci byli seznámeni s historií Tachova, se životem v přírodě některých našich živočichů, pohádkovou formou se také dozvěděli o výrobě plátna a měli možnost si prohlédnout dřívější vybavení stavení a husitské zbraně. Všem se nám tam moc líbilo. 

2.A, 2.B, 2.C a tř. učitelky

 

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.