Díky za výborný sportovní rok

Úspěšně jsme završili sportovní soutěže v tomto školním roce. Posledními závody mezi školami byl atletický Pohár rozhlasu.  

Nejdříve jsme nastoupili k okresnímu kolu ve Stříbře, kde se každý rok střetne starší žactvo. Dívky obsadily neoblíbené čtvrté místo, přestože některé žákyně zaznamenaly dílčí úspěšná umístění, ale na více než zmíněné pořadí jsme nedosáhli. Naší školu reprezentovaly K. Ščasnárová (běh na 800 metrů – 2. místo), L. Stašková (běh na 60 metrů - 2.-3. místo), N. Braunová, A. Fidlerová, N. Maříková, T. Červenková, D. Švagrová, K. Zágoniová a V. Kubíčková, kde první čtyři jmenované vyhráli ve štafetovém běhu na 4x60 metrů.  

Chlapci opět dokázali, že jsou ve své kategorii v letošní sezóně v našem okresu suverénní. Vyhráli s výrazným bodovým náskokem. O toto vítězství se zasloužili D. Štrobl (vítěz v běhu na 60 metrů a ve skoku vysokém), D. Pešta (2.-3. místo v běhu na 60 metrů), J. Roučka, T. Lácha, M. Kapolka (vítěz v běhu na 1500 metrů), J. Nejedlý, J. Pravda (3. místo ve skoku dalekém), L. Mastný, V. Kalivoda a K. Kepl. Stejně jako dívky první čtyři jmenovaní vytvořili nejrychlejší štafetu.

            Následující týden se uskutečnil Pohár rozhlasu mladších žáků v Plané. Děvčata zaznamenali bronzové umístění. V této kategorii pro školu 3. místo vybojovaly M. Stašková (3.-5. místo v běhu na 60 metrů), K. Hrabětová, N. Šafránková, D. Maříková, K. Buchtová, N. Pacltová, K. Mondeková, A. Veselá, P. Strnadová a E. Radová (2. místo v hodu kriketovým míčkem). První čtyři jmenovaná děvčata přidala body za 2. místo ve štafetovém běhu.

I v této kategorii, byť ve vyrovnanější konkurenci, dominovali naši chlapci. Vítězství a postup do krajského kola zajistili J. Votava (vítěz v běhu na 60 metrů a 2. ve skoku dalekém), O. Meller (2. ve skoku vysokém), O. Křemen (3. v běhu na 60 metrů), J. Neumann, Š. Kapolka, J. Šturma, K. Kardos, T. Štrunc, D. Kardos a D. Hrubý. První čtveřice opět zvítězila ve štafetě na 4x60 metrů.

            Opět o týden později jsme dovršili závěrečného úspěchu v krajském kole v Plzni. Do Plzně odjeli závodit postupující družstva chlapců. Shodná sestava starších žáků a upravená sestava mladších chlapců, ve které poslední dva jmenované nahradili Š. Kozák a V. Ansl, završili toto poslední měření sil mezi školami v tomto školním roce krásnými 3. místy v celkovém pořadí v obou kategoriích.

            Díky nejen všem, kteří po celý školní rok velmi úspěšně reprezentovali naší školu v různých soutěžích sportovních i předmětových, ale i těm, kteří na tuto reprezentaci všechny připravují a je vidět, že je na co navazovat!!!     

   

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.