Čtvrťáci u hasičů v Plané

Dne 22.5.2018  naše třída 4.B navštívila Hasičskou zbrojnici v Plané. Hned v úvodu se nám věnoval vedoucí dobrovolných hasičů Josef Švarcbek. Po té jsme byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých nás zkušení dobrovolní hasiči Jakub Ulma a Petr Ansl seznamovali s hasičskou technikou, vybavením automobilů a se zásadami správného chování při požárech a s pravidly, jak hasiči při zásazích musí postupovat. Všechny děti byly z této exkurze nadšené, pozorně poslouchaly, dokonce si mohly jednotlivé vybavení vyzkoušet a osahat. Celou akci hasiči zakončili hasičským houkáním. Všem hasičům velice děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

                                                                                                                                  Monika Žežulková a třída 4.B

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.