Čína – říše mocného draka

Čína – říše mocného draka Dne 15.12.2011 se 7.a 8. tř. zúčastnily přednášky „ Čína- říše mocného draka“ v rámci projektu „ Planeta 3000“. Při této prezentaci jsme se dozvěděli mnoho nových informací, které nás zaujaly.

Čína je nejlidnatější zemí světa. Dozvěděli jsme se i o čínských specialitách. Nejznámější památkou Číny je Velká čínská zeď. Číňané toto opevnění nazývají Wan-li čchang-čcheng což v překladu znamená „Nekonečná dlouhá zeď“. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km.
Ve městě Xi´an nalezneme proslulou terakotovou armádu, která byla vystavěna 3.stol. př.n.l. zajímavostí je, že v této armádě nenalezneme dvě stejné sochy. Také jsme poznali čínskou přírodu, která je opravdu nádherná např. jedinečná oblast tajemných jezer národního parku Jiozhagou Valley. Seznámili jsme se také s ohroženými živočišnými druhy – s pandou červenou a pandou velkou.
Porcelán vyrobený v Jingdenzhen je prý „bílý jako nefrit, tenký jako papír, lesklý jako zrcadlo a zvučný jako zvon“.
Přednáška se nám moc líbila a také nás mnohému naučila.
Kateřina Lafatová 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.