Beseda s pracovníkem ZZS Tachov

Minulý týden absolvovali žáci 6. tříd besedu s panem Němečkem, pracovníkem  ZZS Tachov.

Cílem bylo děti seznámit se zásadami první pomoci. Žáci slyšeli nejen spoustu důležitých informací, ale měli i možnost si spoutu věcí vyzkoušet prakticky - rozdýchat figurínu, zafixovat končetiny, seznámili se s přístrojem, který měří srdeční činnost, tlak...aj.

Myslím, že děti vše bavilo, každý si chtěl něco vyzkoušet a doufám, že i díky praktickým ukázkám profesionála si vše dobře zapamatují a v případě nutnosti si dokáží poradit.

Mgr. Jana Pudilová

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.