atletický čtyřboj

Opět jsme zaznamenali atletický úspěch. V okresním kole atletického čtyřboje jsme obsadili několik medailových umístění. V atletickém čtyřboji může vždy za každou školu nastoupit pět nejvšestrannějších dívek a pět chlapců. Všichni musí absolvovat čtyři atletické disciplíny - běh na 60 metrů, poté se rozdělí na technické disciplíny (skok vysoký nebo skok daleký, vrh koulí nebo hod kriketovým míčkem) a na závěr absolvují vytrvalostní běh (dívky 800 metrů a chlapci 1000 metrů). Naši reprezentanti obsadili v kategorii chlapců 3. místo a dívkám se podařilo zvítězit a zároveň postoupit do krajského kola, které se opět uskuteční v Tachově příští pátek 27. května 2016. Naši školu reprezentovali v kategorii dívek M. Ščasnárová (2. místo v jednotlivcích), N. Kubálková (3. místo v jednotlivcích), R. Pavlasová, M. Cupáková a L. Le a v kategorii chlapců D. Kopl (2. nejlepší jednotlivec), R. Liška, K. Louženský, H. Al Saleh a V. Pešta.

Na závěr nezbývá než gratulovat a poděkovat všem zástupcům naší školy za úspěšnou reprezentaci a samozřejmě děvčatům popřát hodně štěstí v krajském kole!!! 

                                                                                                                                            Luboš Beran

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.