Vaše názory

Obsah učiva prvouky 3. B

Dobrý den, pane řediteli, ráda bych se dověděla, kdo určuje obsah učiva prvouky pro 3. třídu? Konkrétně pro 3.B?
Protože učivo minimálně dvou třetích tříd se od sebe liší.
Hledala jsem nějaké osnovy, bohužel jsem našla pouze učebnice, pracovní listy a obsahem učiva je svět kolem nás, povolání, zvířata, orientace v okolí. Pro našeho syna by pak prvouka byla pohodovým předmětem. Bohužel vyhořívá na testech s tématikou poslanecká sněmovna, poslanci a senátoři, premiér, EU. V pracovních listech doplňuje s mou pomocí národnostní menšiny u nás, národy žijící v naší zemi. Co si myslí o EU a zda je dobrý nápad, když EU usiluje o sjednocení Evropy. V tomto případě je odkázaný na to, co mu sdělím a přejímá můj subjektivní názor. On si bude myslet o EU to, co uslyší od nás, rodičů. Neumí to posoudit sám, je na to příliš malý.
Nedokáže si doposud ukotvit vědomosti, které si neprožil, neviděl. Chci se zeptat, kdo požaduje, aby toto tak malé děti znaly? Děkuji za odpověď. Foltýnová

Přidat nový příspěvek