Souboj malých čtenářů

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Plané, která zapůjčila prostory, se naše škola, jak je již každoročním zvykem, prezentovala jako organizátor okresního kola čtenářské soutěže, které se konalo pod vedením Mgr. G. Provazníkové a Mgr. A. Lávičkové konalo 21. 5. 2015.

Zúčastnilo se celkem 11 škol a ve čtyřech kategoriích měřilo své čtenářské dovednosti 43 dětí. Do poroty usedli pedagogové, kteří své malé čtenáře doprovázeli. Ačkoliv hodnocení nebylo snadné, učitelé se svých rolí porotců zhostili svědomitě a po dvou hodinách čtení, poslechu a rozhodování všichni znali vítěze.

Atmosféra v průběhu konání soutěže byla přátelská a příjemná. Děti si kromě účastnických listů s sebou odnesly také novou zkušenost a snad i pěknou vzpomínku. Vítězové si navíc odváželi diplomy a hodnotné knižní ceny.

Je velmi příjemné vědět, že i v době internetu si spousta dětí najde čas na pěknou knihu a že podporu ve čtení nacházejí nejen ve škole, ale i v rodinách.

Doufáme, že se za rok opět sejdeme v minimálně stejném, ne-li hojnějším počtu.

Výsledková listina

5. ročníky