Školní atletická olympiáda 1. stupně

Na Den dětí, 1. června 2016, se uskutečnila každoroční  "Školní atletická olympiáda 1. stupně".  Tato soutěž je vyvrcholením celoročního snažení našich žáků na hodinách tělesné výchovy. Porovnání vlastních výkonů s výkony spolužáků přináší objektivní informaci o tom, jak na tom jednotliví žáci jsou. Tento ročník je výjimečný tím, že letošní rok je rokem olympijským. Takže naše "malá" olympiáda byla vlastně takovou předpremiérou té, co se bude konat letos v létě v Brazílii. 
Naši mladí sportovci se k výzvám postavili čelem a předvedli vynikající výkony a někdy i nervy drásající souboje. Tradičně nejnapínavější byly závody štafet mezi jednotlivými třídami. Hladinu adrenalinu nám nezvedaly pouze výkony sportovců, ale i nestálé počasí, které nás napínalo až do poslední chvíle. Naštěstí to máme už roky dobré tam, kde se o počasí rozhoduje a vše nám pěkně vyšlo. 
Celá akce by nemohla proběhnout bez přispění jednotlivých učitelů, kteří olympiádu připravovali, spravedlivě soudcovali jednotlivé disciplíny, moderovali, fotili, psali diplomy, počítali body a hlavně celý rok s dětmi trénovali. Všem patří dík. Tak zase za rok.....
                                                                                                                                                                          Mgr. Monika Pelánová