Rubikon 2014

Křik, hvizdot, jásot a bouřlivé povzbuzování, to nebyla přestávka, ale začalo vyučování, tentokrát trochu jinak. V aule základní školy se konalo školní kolo soutěže Rubikon. Naše škola se  už před lety zapojila do celorepublikového projektu Rubikon. Tento projekt, který byl určen žákům 2. stupně základních škol  a který přibližoval problematiku zákonů poutavou a soutěžní formou, bohužel již skončil. Protože byl však dobře sestaven, byla by škoda na něj zapomenout.

Zvláště proto, že je jeho cílem poukázat na problém nedodržování zákonů a upozornit na sázení mladistvých. Přínosem projektu je i posílení právního vědomí mládeže, zlepšení komunikativních dovedností a osvojení si předpokladů pro týmovou spolupráci. Červnového školního kola se zúčastnilo šest pětičlenných družstev 8. a 9. tříd ,a  i když se již nepostupovalo  do oblastního kola, nechyběla soutěžícím chuť ani nadšení, snad jen vědomostí mohlo být více.

Vyhrálo družstvo Modrých  ve složení Kateřina Petříková, Míra Malich, Radim Dolejš, Kateřina Jackmannová a Mirka Černá  před družstvy 9.A a 9.B. Vítězná 8.A se skvěle připravila  a je nutno je  pochválit za jejich svědomitou přípravu a skvělé výkony. Chválu ale zasluhují všichni soutěžící bez ohledu na jejich umístění, zvláště pak za jejich ochotu udělat něco navíc.

Z tohoto pohledu to pro většinu z nich znamenalo získání nových zkušeností a určitou odměnu za jejich aktivitu i znalosti.

Mgr. Jana Seidlerová

školní koordinátor soutěže Rubikon

Fotogalerie je zde.

Názory žáků:

Podle mě se Rubikon povedl na výbornou. Sice jsme nevyhráli, ale skončili jsme dobře. Akci vyšperkoval zábavný komentář paní učitelky.

Matyáš Vivodík, 8. B

Soutěž Rubikon byla velice záživná. Velice mě zaujala. Chtěla bych, abys se příští rok opakovala a měla takovou odezvu. Myslím, že si ten den všichni moc užili a dozvěděli se nové věci, které dříve nevěděli.

Terezie Hreusová, 8. A

SOutěž Rubikon se mi velmi líbila. Dozvěděla jsem se spoustu informací. Bylo to velmi zajímavé a vzrušující. Jsem nadšená hlavně za to, že jsem mohla svým kamarádům fandit a s něčím i pomoci.

Kristýna Janečková, 8. A

Rubikon byl pro nás - 8. třídy něco nového. Každou otázkou jsme se něco naučili. Poznali jsme plno věcí a informací, o kterých jsme neměli ani páru. Ten, kdo nemá paní učitelku Seidlerovou na nějaký předmět, poznal jak úžasná komentátorka je!

I když jsme se neumístili na prvních třech místech, můžu říct, že jsme byli dobří. :-)

Monika Skřičková, 8. B

Soutěž Rubikon byla velmi zábavná, naučná a zajímavá. Doufám, že se tato soutěž bude opakovat i příští rok.

Lenka Dusilová, 8. A

Rubikon se mi velmi líbil. Určitě bych tuhle soutěž udržovala nadále.

Lenka Šulcová, 8. B