Předškoláci na návštěvě ve škole

V úterý 28.3. 2017 naši ZŠ Na Valech navštívily děti z MŠ v Plané a z Lomu u Tachova. Děti byly rozdělené do šesti skupin a rozlišené obrázkovými kolíčky. Každou skupinku dětí vedla paní vychovatelka nebo paní asistentka. Předškoláci navštívili dvě různé školní třídy, kde na ně čekal připravený program školáky. V některých třídách se hrálo divadlo, zpívaly se písničky, hádaly se hádanky, počítaly se příklady, četly se pohádky,.. a další jiné aktivity.

Předškoláčci si také poslechli první školní zvonění  na velkou přestávku, kterou si užili společně se školáky. Následně si děti prohlédly prostory školní družiny, kde si chvilku pohrály. Návštěva školy pokračovala v tělocvičně a ve sportovní hale, kde byly přichystané překážkové dráhy. Děti tyto překážky zdolávaly s pomocí ochotných žáků z pátého ročníku (5.A), kteří také sportování pro předškoláky přichystali.

Tak byla zakončena první zkušenost předškoláků se základní školou. Další je však čeká už 6.4.2017, kdy se dostaví k zápisu do prvních tříd. Už se na Vás těšíme!

za 1. stupeň ZŠ v Plané

Mgr. Martina Koťátková