Předmětové soutěže

Také v letošním školním roce jsme se zapojili do některých předmětových soutěží. Zúčastnili jsme se okresních kol několika olympiád, ve kterých naši žáci poměřili své znalosti se svými vrstevníky z okolních základních škol, ale i se spolužáky gymnázií.

Asi nejlépe jsme si vedli v Zeměpisné olympiádě, ve které jsme se tři roky po sobě probojovali do krajského kola. V letošním roce nás v krajském kole reprezentoval Jaroslav Šroub (VI. A) v kategorii A, kde si vysoutěžil velmi pěkné 8. místo. Zároveň získal možnost zúčastnit se poslední srpnový týden Zeměpisného kempu. Miroslavu Brožovi (VIII. A), který v okresním kole obsadil 3. místo za dvěma žáky gymnázií unikl postup o pouhé dva body. Dále v okresním kole získali naši žáci: Marie Cupáková - 4. místo v kategorii C, Michal Buchta 9. místo v kategorii A a Matěj Kortus 10. místo v kategorii B.

Velmi úspěšní jsme byli také v Olympiádě v anglickém jazyce, ve které získal Robert Nguyen 5. místo v okresním kole.

Zúčastnili jsme se také okresního kola Dějepisné olympiády, ve které naši školu reprezentovali: Anna Konrádová 11. místo, Lucie Skalíková 14. místo, Tomáš Temešinko 15. místo.

Všem žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.