Pomoc pro psí útulek

Po jarních prázdninách jsme  na naší škole na náměstí zkusili zopakovat sbírku pro psí útulek v Mariánských Lázních.

Setkali jsem se s ještě mnohem větším zájmem než při sbírce předchozí, za což bych chtěla poděkovat všem dětem i jejich rodičům,kteří neváhali a přispěli. Ve sbírce, která byla nakonec mnohem větší, než se očekávalo, se objevilo hlavně krmení - granule, konzervy, piškoty, deky, hračky pro pejsky - prostě vše, co v útulku potřebují a co pomůže.

Výsledek našeho snažení si přijela ve čtvrtek 21.3. 2013 vyzvednout provozovatelka útulku v Mariánských Lázních paní Jaroslava Voltrová. Nepřijela sama, přivezla s sebou ukázat malé pejsky, se kterými provozuje tzv. canisterapii, to je terapie za pomoci psů, kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpícími psychickými poruchami,depresemi či se prostě cítí opuštěně,například v domovech pro seniory. Pejskové,kteří nás navštívili, jezdí rozdávat radost a pomáhat babičkám a dědečkům v domově pro seniory v Tachově. Děti byly z této návštěvy nadšené a bylo těžké je dostat zpátky "do lavic"

Děkuji ještě jednou všem,kteří byť i malým příspěvkem pomohli,ačkoliv třeba sami nejsou v jednoduché situaci. Děkuji moc.

Mgr.Jana Pudilová

 

Pomoc psímu útulku