Okresní kolo v přespolním běhu

Přespolní běh – okresní kolo

V pátek 26. září 2014 opět po prázdninách odstartovaly sportovní soutěže AŠSK mezi základními školami. První soutěží byl tradičně přespolní běh, jehož okresní kolo se konalo v areálu zimního stadionu v Tachově. Naší školu reprezentovalo 22 žáků II. stupně ve čtyřech různých kategoriích. Méně úspěšnou skupinou byli chlapci, kteří v mladší kategorii obsadili 5. místo ve složení Jan Petrželka, Martin Budínský, Daniel Kuba, Filip Loula a Martin Mlnařík.

Úspěšnější byli starší chlapci, kteří obsadili 3. místo především díky suverénnímu vítězi Miroslavu Malichovi a dalšímu z popředí Davidu Koplovi. Družstvo doplnili Tomáš Švejda, Josef Zivčák a Matyáš Vivodík.

Dominantní ve svých kategoriích byla děvčata, která shodně obsadila první místa i v kategorii týmů i v jednotlivcích. Ve starší kategorii, která byla součtem umístění naší nejúspěšnější a nejvyrovnanější, potvrdila vítězstvím svoji úspěšnou vytrvalost již z minulých let Nikola Mojžíšová. Zdárně ji doplnily Kristýna Országová, Terezie Hreusová, Marie Cupáková, Kristýna Marková a Ivana Rastočná. Mladší dívky vděčí za své vítězství především dvojici, která o svém pořadí rozhodla až v cílové rovince. Nad síly všech soupeřek byly v samostatné spolupráci o čelo startovního pole vítězná Marie Ščasnárová a na druhém místě ji zdárně sekundující Petra Bartáková. Další členky vítězného týmu byly Alžběta Šandová, Aneta Horvátová, Nela Hreusová a Nikola Nečasová.

Start do nové sezóny byl více než úspěšný. Díky patří všem, kteří se věnují přípravě úspěšných reprezentantů školy, samotným reprezentantům. Děvčatům přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se koná ve čtvrtek 2. října 2014 opět v Tachově.