Okresní kolo čtenářské soutěže

Již několik let je tradicí, že naše škola pořádá soutěž pro nejlepší čtenáře v našem okrese. A ačkoli nás stále více obklopují moderní technologie a žijeme ve světě internetu, stále ještě se mezi generacemi dětí najde dost takových, které dávají před virtuálním světem přednost knize.

Svou zásluhu na tom mají jistě pedagogové, kteří děti k četbě vedou a motivují ve škole. Nutno však podotknout, že nemalou zásluhu sehrávají také rodiče, kteří své děti ve čtení podporují.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 11 škol s celkovým počtem 44 dětí. Své čtenářské dovednosti měřily podle ročníků ve 4 kategoriích. V každé zasedala 3 - členná porota složená z pedagogů, která hodnotila nejen čtenářský projev, ale také orientaci v textu a porozumění mu.

V jednotlivých kategoriích byli vyhodnoceni vždy 3 nejlepší čtenáři, kteří si kromě diplomů odnesli také knižní ocenění. Pro všechny zúčastněné byly připraveny účastnické listy a jako památka na letošní ročník navíc herní pexesa s fotografiemi Plané, která věnovala do soutěže starostka města Planá Mgr. Martina Němečková.

Celé setkání i utkání čtenářů proběhlo v přátelském duchu, navíc si všichni, včetně dospělých, jako bonus odnášeli pěknou vzpomínku a rozcházeli se se slibem, že se za rok sejdou zase...

Mgr. Gabriela Provazníková