Naši úspěšní chemici

Žáci ZŠ Planá úspěšně reprezentovali naši školu v soutěži Mladý Chemik.

Soutěž je určena pro žáky 9. ročníků základních škol. Po úspěšném absolvování prvního školního kola postoupili do plzeňského regionálního kola Jiří Opava (9.B), Miroslav Brož (9.A) a Karel Popovič (9.A), kde prověřili své teoretické znalosti. Do užšího výběru se dostali M.Brož a K.Popovič a účastnili se finále Plzeňského a Karlovarského kraje, ve kterém předvedli své praktické dovednosti v laboratoři. Celkem se za tyto dva kraje zúčastnilo 418 žáků z 27 základních škol. Karel Popovič se umístil na 27. až 28. místě a Miroslav Brož na 7. až 9. místě, což je naprosto skvělý výsledek  (Do následujícího celorepublikového kola postupují pouze 3 nejlepší.)

Gratulujeme k vynikajícímu výkonu!

Více informací + fotogalerie na http://mladychemikcr.cz/