Druháci v Tachově

Ve středu 13. dubna všechny druhé třídy vyjely vláčkem na exkurzi do muzea Český les v Tachově. V muzeu na nás čekal připravený program, který byl rozdělený na tři části. V jedné části se žáci seznámili s živočichy našich vod, lesů a polí. Druhá část programu byla nazvána Jak pradědeček ke kalhotám přišel. Jednalo se o podrobný výklad pomocí pohádky Krtek a kalhoty. Žáci se dozvěděli, jak se v minulosti tkala látka a šilo oblečení. Závěrečnou částí byly muzejní omalovánky. Z exkurze jsme se vrátili velmi unavení, ale obohaceni o nové informace a zážitky.
                                                                                                                                                           Třídní učitelky druhých tříd.