Biologická olympiáda

V měsíci dubnu se v Kladrubech u Stříbra uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. Naši školu reprezentoval v mladší kategorii Jaroslav Šroub a ve starší kategorii Jiří Opava. Oba museli napsat písemný test, poznávat 20 předložených rostlin a 20 živočichů, ale také splnit praktický úkol, při kterém si tak trochu hráli na detektivy. Jára musel snímat, vyhodnocovat a porovnávat otisky prstů a Jirka pátral za pomoci mikroskopu po původu různých chlupů (dokázali byste odlišit králičí chlup od lidského vlasu, vlákna z bavlníku nebo umělého vlákna?). Oba hoši dosáhli pěkných výsledků, Jára Šroub obsadil ve své kategorii 6. místo a Jirka Opava se umístil na krásném 2. místě.

Oběma chlapcům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.