Bez agrese se domluvíme lépe

Každý zářiový pátek se žáci jednotlivých tříd 6. ročníků zúčastňují preventivního programu Bez agrese se domluvíme lépe.

Na základě rozpracovaného projektu „Podpora aktivit a výchovy k toleranci - Vitalizace žákovských kolektivů 6. tříd byl zrealizován dopolední program, v němž se metodik prevence se školní psychologem a třídním učitelem snažili usnadnit nástup žáků na 2. stupeň a pomoci jim vytvořit funkční kolektivy.

Smyslem tohoto programu bylo podpořit procesy seznamování a zkvalitnění vzájemných vztahů mezi dětmi, prohlubování pozitivního sociálního chování a podpora výchovných působení na žáky vedoucích k osvojení rozvoje osobnostních kompetencí, výchovy ke zdravému způsobu života a ke zpevnění pozitivního sociálního klimatu tříd. Během aktivit žáci získali informace o šikaně a jiných rizikových způsobech chování, učili se vyjádřit svůj názor, spolupracovat se spolužáky. Nedílnou součástí programu byly aktivity vedoucí k sebepoznání a přijetí vlastních pozitiv i negativ, aktivity k posílení zdravého sebevědomí i k dovednosti, jak zvládat své emoce.

Prevence  sociálně patologických jevů je nedílnou součástí našeho školního vzdělávacího programu. Je ve společném zájmu, aby děti se naučily nekonfliktnímu jednání a aby se ve školním prostředí, kde tráví většinu času, cítily dobře.

Mgr. Jana Seidlerová - metodik prevence

PaedDr. Milan Pfeifer- školní psycholog