Atletické jaro

Měsíc květen byl nejen bohatý na atletické závody, ale pro naši školu i velmi úspěšný. Vše začalo v úterý 6. května okresním kolem v Poháru rozhlasu na atletickém stadiónu

ve Stříbře, kde naši starší chlapci obsadili krásné 3. místo ve složení M. Al Saleh, L. Dezort (2. ve skoku dalekém), P. Gerneš, R. Homolka, J. Kopáček, L. Kopáček, J. Kroc, V. Mudra, J. Ovčačík, P. Pelc, T. Pešta a P. Vladař. Ještě výše dosáhly naše starší dívky, které za sebou nechaly všechny své soupeře a dokázaly svým vítězstvím postoupit do krajského kola v Domažlicích, které se konalo 20. května. V krajském kole děvčata obsadila v nekompletním složení 7. místo. V okresním kole byla naše reprezentace ve složení: P. Dvořáková, E. Hovorová, T. Hreusová, L. Koronová, N. Mojžíšová, T. Moulisová, K. Petříková, I. Rastočná, I. Rosová, E. Slovenkaiová (vítězka rozběhu na 800 m v okresním i krajském kole) a I. Vančurová. Pro krajské kolo chybějící T. Hreusovou a K. Petříkovou nahradily A. Sitayová a P. Vomáčková.

Mladší kategorii v Poháru rozhlasu hostil náš domácí stadión v Plané dne 13. května.

V této kategorii jsme nebyli tak úspěšní, ale přesto má naše škola i v této věkové skupině několik atleticky šikovných sportovců, se kterými lze tréninkově pracovat a v budoucnu také slavit úspěchy. Dívky obsadily 5. místo (A. Horvátová, N. Kubálková, M. Dang, M. Cupáková, P. Bartáková, M. Ščasnárová, I. Mašková, N. Havlíčková, R. Pavlasová, L. Le, I. Shorban) a chlapci skončili na 6. místě (J. Martinkovič, R. Liška, D. Gábor, D. Kopl, F. Loula, A. Alexa, K. Louženský, D. Kovář, D. Zemko, M. Slavík). Poděkování patří paní učitelce Schreilové za výbornou organizaci závodů.

Další úspěšnou atletickou akcí v tomto sportovně bohatém období bylo okresní kolo atletického čtyřboje, kde dokázali naši reprezentanti v obou kategoriích obsadit krásná 2. místa. V soutěži atletické všestrannosti naši školu reprezentovali v kategorii dívek T. Hreusová, N. Mojžíšová (2. místo ve vrhu koulí), T. Moulisová, I. Rosová (1. místo ve vrhu koulí) a E. Slovenkaiová (1. místo v běhu na 800 m a 2. místo v hodu kriketovým míčkem), v kategorii chlapců L. Dezort (2. místo ve skoku vysokém), J. Kroc (1. místo ve skoku dalekém), J. Ovčačík, T. Pešta a P. Vladař (1. místo v běhu na 1 000 m).

Na závěr nezbývá nic menšího než pogratulovat všem k daným atletickým úspěchům, popřát hodně štěstí v dalším sportovním životě a všem díky za úspěšnou reprezentaci naší školy.