Ametyst 2013

Občanské sdružení Ametyst si připravilo pro žáky 6. a 7. ročníku výukové programy „ Co se děje v trávě a Vodníci a podvodníci“. Žáci 6. roč. na školní zahradě prozkoumali život rostlin i živočichů. Povídali si o způsobu opylování rostlin a šíření jejich semen. Naučili se poznávat základní druhy rostlin a jejich přizpůsobení životu v tomto prostředí.

Žáci 7. roč. se seznámili s vodním prostředím rybníka a jeho okolím. Na část hodiny se proměnili v badatele odchytávající, zkoumající a popisující vodní bezobratlé živočichy pomocí určovacích klíčů.

Poutavou a netradiční výuku žáci ocenili a o své prožitky z výukových programů se neváhali podělit i s lektory akce.

Králík Zdeněk

Ametyst 2013